Broneering : Kreeka

  Kreeka

  Riigiteave

  Kreeka on riik Kagu-Euroopas Balkani poolsaarel ja ümberkaudsetel saartel Joonia mere ja Egeuse mere ääres, üks Vahemere maaid. Kreeka piirneb loodes Albaania, põhjas Põhja-Makedoonia, kirdes Bulgaaria ja idas Türgiga. Kreeka riigikeel on kreeka keel.

  Kreeka lõunapoolses osas asuv Peloponnesose poolsaar on Balkani poolsaarel paikneva Kreeka keskosaga ühendatud 42 km pikkuse Kórinthose maakitsuse kaudu. Peloponnesost võib nimetada ka saareks, kuna Kórinthose maakitsust läbib 6,3 km pikkune Kórinthose kanal, mis rajati aastatel 1881–1893.

  Kreeka rannajoon on väga liigestunud, saarte- ja poolsaarterohke. Kreekale kuulub ligikaudu 1400 saart, millest 227 on asustatud. Saared moodustavad Kreeka pindalast viiendiku. Suurimad on Joonia mere saared Korfu, Kefalloniá ja Lefkáda ning Egeuse mere saared Euboia, Samos, Chíos, Lesbos ja Kreeta.

  Kreeka rannajoon on 13 676 km pikkune, mis teeb Kreekast maailmas 11. pikima rannajoonega riigi.

  80% Kreeka territooriumist on mägine ning riik on üks mägisemaid Euroopas. Läbi riigi keskosa ulatub loodest kagu suunas Pindose mäestik, mille kõrgeim tipp on 2637 m kõrgune. Kesk- ja Lääne-Kreeka loodust ilmestavad ka ulatuslikud kanjonid ja karstialad. Riigi kõrgeim punkt on Olümpose mägi, mille kõrgus on 2919 meetrit üle merepinna. Idast lääne suunas kulgevad Rodope mäed Kreeka ja Bulgaaria piiril. Sealne piirkond on kaetud tihedate metsadega. Kesk-Kreekas leidub palju järvi ja soid.

  ILM

  • Kreeka kliima jaguneb kolmeks:
   • Vahemerelises kliimas on talved kerged ja niisked, suved aga kuumad ja kuivad. Temperatuur on harva äärmuslik, ent lumesadusid võib talviti esineda isegi Ateenas, Küklaadidel ja Kreetal.
   • Kõrgmäestikuline kliima on peamiselt Lääne-Kreekas (Ípeiroses, Kesk-Kreekas, Tessaalias, Lääne-Makedoonias ning Peloponnesose keskosades nagu Ahhaia, Arkaadia ja osa Lakooniast).
   • Parasvöötmeline kliima on nii Kesk- ja Ida-Makedoonias kui ka sellistel Traakia aladel nagu Komotini, Xanthi ja Põhja-Evros, kus on külmad niisked talved ja kuumad kuivad suved.

  Sademeid on sisemaal vähe, ent riigi lääneosas ja rannikul esineb sademeid rohkem. Suuremal osal aastast paistab Kreekas päike ning temperatuur võib suvel ulatuda 37 Celsiuse kraadini. Talvel langeb temperatuur harva alla 6 °C.

  Kreeka mullastik on õhuke ja suhteliselt väheviljakas. Orupiirkondades leidub savikaid muldi, mis on tuntud kui terra rossa, punased mullad, mis on tekkinud murenenud lubjakivist. Sellised mullad on maaharimiseks kõlblikud. Kõige viljakamad piirkonnad on aga rannikutasandikel ja jõgede ümbruses. Sealsed savi- ja liivsavimullad võivad vajada drenaaži

   
  Kreeta

  Väljalend Tallinnast – Aprill – mai 2022
  Brascos hommikusöök,
  hind al. 415 Eur
  Gortyna   hommiku ja õhtusöök, hind al. 415 EUR
  Vlachakis Apartments söökideta, hind al. 419 EUR
  Triton   kõik hinnas, hind al. 419 EUR
  Pelagia Bay hommiku ja õhtusöök,
  hind al. 419 EUR
  Semiramis Village kõik hinnas, hind al. 489 EUR
  Kalia Beach  kõik hinnas, hind al. 489 EUR
  Heronissos  kõik hinnas, hind al. 495 EUR
  Faedra Beach Resort   hommikusöök, hind al. 495 EUR
  Diogenis Blue Palace   kõik hinnas, hind al. 559 EUR
  Infinity Blue Boutique Hotel & Spa   hommikusöök, hind al. 559 EUR
  Hersonissos Maris   hommiku ja õhtusöök, hind al. 575 EUR
  Grand Hotel   hommiku ja õhtusöök, hind al. 575 EUR
  Cooee Lavris Hotels & Spa  hommiku ja õhtusöök, hind al. 575 EUR
  Aldemar Knossos Royal  hommikusöök, hind al. 665 EUR
  Alexander Beach Hotel & Village   hommikusöök,
  hind al. 665 EUR
  Bella Beach
  kõik hinnas, hind al. 735 EUR
  Annabelle Beach Resort kõik hinnas, hind al. 729 EUR

   

  Hind sisaldab:
  Lend Tallinnast
  Majutus valitud hotellis
  Valitud toitlustuspakett hotellis
  Transfeer lennujaam-hotell-lennujaam
  Kohapealse reisiesindaja teenused

  Lisatasu eest: 
  kindlustus
  ekskursioonid
  individuaalne transfeer

  Hinnad alates kehtivad ühe inimese kohta kaheses toas ja on 7 ööks
  Kohtade arv on piiratud. Hinnad võivad muutuda vastavalt kohtade täitumisele.

   

  ВO, RO, bed only, room only — ilma toitlustuseta
  A-la carte — menüü, kus hinnad on toodud iga eraldi roa kohta
  BB, bed & breakfast — majutuse hinnas on ainult hommikusöök, muu toitlustamine lisatasu eest hotelli restoranides ja baarides
  HB, half board — poolpansion ehk majutuse hinna sisse kuulub hommikusöök ja õhtusöök (Rootsi lauas). Hommikusöögi juurde pakutakse tasuta teed, kohv, vett. Joogid lõuna- ja õhtusöögi juurde lisatasu eest.
  FB, full board — täispansion ehk hommiku-, lõuna- ja õhtusöök (Rootsi lauas). Joogid lõuna- ja õhtusöögi juurde lisatasu eest.
  FB+, EXTFB, full board +, extended half board — ekstra-täispansion ehk hommikusöök, lõuna- ja õhtusöök (Rootsi lauas) ning lisaks joogid (sageli õlu ja vein) söögi kõrvale
  Mini all inclusive — täispansion koos kohalike jookidega mitte ainult söögi ajal, kuid piiratud koguses
  ALL, Al, all inclusive — hommiku-, lõuna- ja õhtusöök (Rootsi lauas). Päeva jooksul pakutakse jooke (kohalikud alkoholiga ja alkoholivabad joogid) piiramata koguses pluss lisatoitlustus (teine hommikusöök, õhtuoode, hiline õhtusöök, kerged suupisted, grilltoidud hotelli baarides jne)

  Viisainfo
  Eesti pass. Alates 1. maist 2004 võivad Eesti kodanikud siseneda Kreeka territooriumile nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel kuni 90 päevaks viisavabalt.
  Kui Eesti kodanik soovib Kreekasse elama, tööle või õppima asuda või seal tööd otsida, peab ta riigis viibimise registreerima. Registreerimiseks tuleb pöörduda kohaliku pädeva ametiasutuse poole mitte hiljem kui kolme kuu möödudes riiki sisenemise päevast arvates.
  Hall pass. Alates 19. jaan. 2007 võivad välismaalase passi ja Eesti elamisloaga isikud viibida teises EL liikmesriigis (v.a. Suurbritannia ja Iirimaa) kuni 90 kalendripäeva poole aasta jooksul, mida arvestatakse esimesest riiki sisenemise kalendripäevast alates.
  Vene pass. Alates 21. detsember 2007 ei vaja Schengeni

  ruumis reisimiseks viisat isikud, kes on Schengenisse mittekuuluvate riikide kodanikud ja määratlemata kodakondsusega isikud, kellel on elamisluba mõnes Schengeni liikmesriigis.

  Viisa vormistab Saksa saatkond:
  Saksamaa saatkond
  Toom-Kuninga 11, 15048 Tallinn
  Tel: 627 5303
  Fax: 627 5305

   

  Seoses koroonaviiruse (COVID-19) levikuga kehtivad sihtkohas täiendavad riiki sisenemise piirangud, selleks et tagada kõikide reisijate maksimaalne turvalisus. Palume enne reisile minekut tutvuda sihtkohas kehtivate piirangute ja sisenemistingimustega. Reisijal tuleb esitada reisimiseks vajalikud dokumendid nii Tallinna lennujaamas, kui ka sihtkohas. Riiki sisenemistingimuse mittetäitmisel ei lubata reisijat Tallinnast lennukile.
  Täiendavad riiki sisenemise nõuded kehtivad ka Eestisse naastes, aktuaalne info on leitav veebilehel www.kriis.ee.
  Palume tungivalt jälgida kõikide instantside informatsiooni, milledele on ka meie kirjas viidatud. Informatsiooni uuendatakse jooksvalt. Erinevate riikide poolsete regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Saona Travel ei vastuta. Konsulteerige enne reisi oma reisikonsultandiga, uurige tingimusi vastava riigi saatkonnast või Välisministeeriumi kodulehelt https://reisitargalt.vm.ee/.

   

  Tegemist on Novatours OÜ ja Saona Travel OÜ pakkumistega. Tegelik reisikorraldaja selgub pakettreisi valimise käigus.


  Reisikorraldaja: Saona Travel OÜ
  Kontakt tel: +372 55573513 , Estonia Pst 5-310, Tallinn, 10144, Estonia
  Estonia E-post: info@saonatravel.ee Kodulehekülg: https://saonatravel.ee

  Reisikorraldaja: Novatours OÜ
  Telefon: (+372) 666 8000, Rävala pst. 6-201A, Tallinn
  E-post: booking@novatours.ee Kodulehekülg: https://www.novatours.ee/

  Miks me valime see suund!

  • Vahemeri ja mugav kliima
  • Põnevad ekskursioonid
  • Kuurordipiirkondade ökoloogia
  • Ilusalongid ja ravikeskused
  • Suur valik meelelahutust
  • Legendaarsed Kreeka veinid

  Info

  • Pikkus : 7-14 ööd
  • Hind : € al. 415

  On küsimus?

  +372 55573513

  info@saonatravel.ee