Broneering : Itaalia, Sitsiilia

  Itaalia, Sitsiilia

  Riigiteave

  Itaalia on riik Euroopas.

  Itaalia asub 800 km Vahemerre ulatuval saapakujulisel Apenniini poolsaarel. Põhjas moodustavad loodusliku piiri Alpid. Itaaliale kuuluvad Sitsiilia, Sardiinia ja hulk väiksemaid saari.

  Põhjas on Itaalial maismaapiir Austria (430 km), Prantsusmaa (488 km), Sloveenia (232 km) ja Šveitsiga (740 km). Rannajoone pikkus on 7600 km. Enklaavina asuvad Itaalia territooriumil iseseisvad San Marino ja Vatikani riik.

  Itaalia pealinn Rooma oli Vana-Rooma tähtsaima linnana sajandeid läänemaailma poliitiline ja kultuuriline keskus. Lääne-Rooma keisririigi kokkuvarisemise järel tungisid Itaaliasse germaanlased, idagoodid, langobardid ja normannid. Hiliskeskaegses Itaalias sai alguse renessanss – vaimne ja kultuuriline murrang Euroopa ühiskonnaelus, kunstis ja kirjanduses, aidates samal ajal kaasa varakapitalistlike suhete tekkimisele linnades. Renessansiajastu silmapaistvaimaks keskuseks kujunes Firenze. 16. sajandil toimunud sõdade järel langes Itaalia oma naabrite Prantsusmaa, Hispaania ja Austria hegemoonia alla. Itaalia ühinemine 19. sajandil liitis sealsed arvukad väikeriigid Itaalia kuningriigiks. Aastal 1922 alguse saanud fašism sai lõpu riigi lüüasaamisega II maailmasõjas. Aastast 1946 on Itaalia vabariik.

  ILM

  Itaalias valitseb tüüpiline lähistroopiline, vahemereline kliima: suvi on kuiv ning kuum, talv pehme ning sademeterohke. Põhja-Itaalias Lombardia madalikul sarnaneb ilmastik parasvöötme mandrilise kliimaga. Kõrgmäestikus valitsev kliima erineb oluliselt tasandikel olevast.

  Kesk-Itaalias Rooma ümbruses on päevased keskmised temperatuurid on novembrist märtsini 12°C ja 16°C vahel, aprillis 18°C lähedal, mais ja oktoobris 21°C ja 23°C vahel ning juunist septembrini vahemikus 26°C – 31°C. Öised keskmised temperatuurid on novembrist aprillini 3°C-st 8°C-ni ning juunist septembrini 15°C ja 18°C vahel. Aastas sajab keskmiselt 800 mm, kusjuures sademed jagunevad eri kuude vahel väga ebaühtlaselt. Kõige sajusemad kuud on oktoober ja november, mil sajab enam kui 110 mm. Kõige sademetevaesemal kuul juulis sajab alla 20 mm. Ülejäänud kuudel on sademete hulk vahemikus 30-st 80 mm-ni.

  Itaalia põhjaosas Milano ümbruses on päevased keskmised temperatuurid on detsembrist veebruarini 4°C ja 8°C vahel, märtsis 13°C lähedal, aprillis ja oktoobris 18°C ja 19°C lähedal ning maist septembrini 22°C ja 29°C vahel. Öised keskmised temperatuurid on detsembrist veebruarini 0°C-st kuni -2°C-ni ning juunist septembrini 14°C ja 17°C vahel. Aastas sajab keskmiselt 950 mm, kusjuures sademed jagunevad eri kuude vahel küllaltki ühtlaselt. Kõige sajusemad kuud on oktoober ja november, mil sajab ca 100 mm. Kõige sademetevaesemal perioodil detsembrist veebruarini sajab igal kuul ca 60 mm.

  Itaalia lõunaosas Sitsiilia saarel Palermo ümbruses on päevased keskmised temperatuurid on novembrist aprillini 15°C ja 19°C vahel, mais ja oktoobris 22°C ja 23°C lähedal ning juunist septembrini 25°C ja 29°C vahel. Öised keskmised temperatuurid on detsembrist märtsini 8°C-st kuni 11°C-ni ning juunist septembrini 19°C ja 24°C vahel. Aastas sajab keskmiselt 600 mm, kusjuures sademed jagunevad eri kuude vahel väga ebaühtlaselt. Kõige sajusemad kuud on oktoober ja november, mil sajab peaaegu 100 mm. Kõige sademetevaesemal perioodil juunist augustini sajab igal kuul 5–15 mm.

  Itaaliat on hea külastada igal ajal. Parim ajavahemik on aprillist juunini, mil peamine turismihooaeg (juulist augusti lõpuni) pole alanud ja ilmad on soojad ning päikselised.

   


  SITSIILIA, väljalend Tallinnast september 2024 – 7,14ööd
  Villa Archegeta – , hommikusöök, hind al. 779 Eur
  Villaggio Artemide + söökideta, hind al. 805 Eur
  Villa Linda  , söökideta, hind al. 825 Eur
  Kassiopea  , hommikusöök, hind al. 839 Eur
  Alexander  , hommikusöök, hind al. 839 Eur
  Villa Giardini Residence  , söökideta, hind al. 849 Eur
  Le Tartarughe +, hommikusöök, hind al. 855 Eur
  Pietro  , hommikusöök, hind al. 875 Eur
  Villa Nefele , hommikusöök, hind al. 875 Eur
  Kalos  , hommikusöök, hind al. 889 Eur
  Calipso  , hommikusöök, hind al. 899 Eur
  Le Tartarughe +, söökideta, hind al. 905 Eur
  Da Peppe  , hommikusöök, hind al. 915 Eur
  Delle Palme  , hommikusöök, hind al. 929 Eur
  Bianca Resort  , hommikusöök, hind al. 945 Eur
  Park Hotel Silemi -, hommikusöök, hind al. 945 Eur
  Nike  , hommikusöök, hind al. 949 Eur
  Antares  , hommikusöök, hind al. 959 Eur
  Santa Lucia & Le Sabbie d’Oro  , hommikusöök, hind al. 969 Eur
  Caesar Palace  , hommikusöök, hind al. 969 Eur
  Victoria Palace Cefalu  , hommikusöök, hind al. 1185 Eur
  Cefalu Sea Palace  , hommikusöök, hind al. 1189 Eur
  Grand Palladium Sicilia Resort & Spa  , kõik hinnas, hind al. 1485 Eur

  Hind sisaldab:
  Otselend Tallinnast
  Majutus valitud hotellis
  Transfeerid  lennujaam – hotell – lennujaam

  Lisatasu eest:
  kindlustus
  ekskursioonid
  individuaalne transfeer
  viisa (kui on vajalik)

  Seoses koroonaviiruse (COVID-19) levikuga kehtivad sihtkohas täiendavad riiki sisenemise piirangud, selleks et tagada kõikide reisijate maksimaalne turvalisus. Palume enne reisile minekut tutvuda sihtkohas kehtivate piirangute ja sisenemistingimustega. Reisijal tuleb esitada reisimiseks vajalikud dokumendid nii Tallinna lennujaamas, kui ka sihtkohas. Riiki sisenemistingimuse mittetäitmisel ei lubata reisijat Tallinnast lennukile.
  Täiendavad riiki sisenemise nõuded kehtivad ka Eestisse naastes, aktuaalne info on leitav veebilehel www.kriis.ee.
  Palume tungivalt jälgida kõikide instantside informatsiooni, milledele on ka meie kirjas viidatud. Informatsiooni uuendatakse jooksvalt. Erinevate riikide poolsete regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Saona Travel ei vastuta. Konsulteerige enne reisi oma reisikonsultandiga, uurige tingimusi vastava riigi saatkonnast või Välisministeeriumi kodulehelt https://reisitargalt.vm.ee/

  Tegemist on  Novatours OÜ ja Saona Travel OÜ pakkumistega. Tegelik reisikorraldaja selgub pakettreisi valimise käigus.

  Reisikorraldaja: Novatours OÜ
  Telefon: (+372) 666 8000, Rävala pst. 6-201A, Tallinn
  E-post: booking@novatours.ee Kodulehekülg: https://www.novatours.ee/

  Reisikorraldaja: Saona Travel OÜ
  Kontakt tel: +372 58132149 , Jalgpalli 1 (3 korrus), 110139, Tallinn, Estonia
  Estonia E-post: info@saonatravel.ee  Kodulehekülg: https://saonatravel.ee

  Miks me valime see suund!

  • Rikkalik ajaloopärand
  • Suurepärane rannapuhkus
  • Romantiline puhkus
  • Alpide suusakuurordid
  • Puhkus saartel
  • Pehme kliima ja ilus loodus
  • Balneoloogilised kuurordid
  • Parim toit ja vein maailmas
  • Tulus ostlemine

  Info

  • Pikkus : 7-14 ööd
  • Hind : € al. 779

  On küsimus?

  Väljalend:

  +372 58132149

  info@saonatravel.ee